ico

Masz wątpliwości? Przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Często zadawane pytania

Czy masz inne pytania, na które nie znalazłeś tutaj odpowiedzi? Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego.

Co to jest spersonalizowana medycyna?

Medycyna spersonalizowana to takie podejście do zdrowia pacjenta, gdy oprócz ogólnej wiedzy naukowej bierzemy również pod uwagę szczególne potrzeby i cechy charakterystyczne pacjenta przy wyborze odpowiedniego leczenia. Podchodzimy do pacjenta całościowo i bierzemy pod uwagę jego problemy zdrowotne oraz predyspozycje rodzinne. Rezultatem spersonalizowanej medycyny jest zalecenie kombinacji leków lub procedur leczenia dostosowanych do potrzeb jednej osoby.

Czy korzystanie z testów genetycznych jest bezpieczne?

Tak. Próbka DNA jest pobierana z jamy ustnej (za pomocą wacika, z wewnętrznej powierzchni policzka). Samo pobranie jest bezbolesne i wykonane w ciągu niespełna minuty.

Jak długo będę czekać na wyniki analizy?

Na wyniki należy poczekać 4-5 tygodni.

Czy wyniki są wiarygodne?Jak jest badana próbka?

Technologia zastosowana do analizy DNA została zatwierdzona jako platforma do badań genetycznych z odtwarzalnością i wskaźnikiem swoistości około 99%. Proces Fagron Genomics został zatwierdzony i certyfikowany zgodnie z ISO 9001 przy użyciu standardów zarządzania jakością. Procedury laboratoryjne są zgodne z dobrą praktyką laboratoryjną (DPL). Eksperci Fagron Genomics przeprowadzili już ponad 45 000 testów genetycznych.Test pozwala na określenie polimorfizmów pojedynczych nukleotydów (SNPs) w genach związanych z różnymi szlakami metabolicznymi zaangażowanymi w utratę wagi oraz potrzeby żywieniowe. Wszystkie SNP używane w teście zostały naukowo potwierdzone na podstawie badań populacyjnych. W badaniu SNPs stosuje się technikę Real-Time PCR opartą na wykorzystaniu sond TaqMan.

Co stanie się z próbką po analizie?

Pod koniec analizy uzyskane próbki są sterylizowane. Fagron Genomics zawarł umowę z podwykonawcą, który następnie pozbywa się materiałów zgodnie ze znormalizowaną procedurą.

Przetworzony materiał biologiczny (DNA, RNA, cDNA itp.) jest przechowywany zgodnie z obowiązującymi przepisami przez co najmniej 5 lat w temperaturze poniżej -80 ° C. Materiały można śledzić za pomocą etykiet kodowych, wszystko zgodnie z przepisami o ochronie danych.

Nigdy nie sprzedamy ani nie wykorzystamy próbki DNA do celów innych niż te, dla których ją uzyskaliśmy.

Jak chronione są moje dane osobowe?

FAGRON sp. z o.o. i FAGRON GENOMICS S.L.U. (nasze laboratorium w Hiszpanii) ściśle przestrzegają ogólnego unijnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO), które standaryzuje ochronę i przetwarzanie danych osobowych.

Jestem lekarzem/dietetykiem i jestem zainteresowany Profesjonalnym Testem Genetycznym Nutrigen i chciałbym zaoferować go moim pacjentom / klientom. Co powinienem zrobić?

Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy na stronie Lekarze i specjaliści a my skontaktujemy się z Tobą z ofertą współpracy.

Gdzie mogę wykonać Profesjonalny Test Genetyczny NutriGen™?

Test możesz wykonać u jednego z naszych Specjalistów - tutaj znajdziesz ich listę. Zapisz się na konsultację do lekarza/dietetyka, w trakcie której zostanie pobrana próbka śliny i zostanie przeprowadzona rozmowa wstępna. Po otrzymaniu wyników Specjalista zaprosi Cię ponownie do gabinetu, aby je z Tobą omówić.

Czy mogę pobrać próbkę niepoprawnie?

Jeśli jakość próbki nie pozwala na prawidłową analizę DNA w Fagron Genomics, otrzymasz nową wymazówkę do pobrania DNA. Możliwe jest dokonanie maksymalnie dwóch pobrań korekcyjnych na zakupiony test bezpłatnie.

Czy mogę wyświetlić przykładową analizę?

Tak. Z przyjemnością prześlemy Ci przykładową analizę próbki pocztą elektroniczną, wystarczy wypełnić ten formularz. Analiza będzie przeznaczona tylko do Twojej wiadomości i zabronione jest rozpowszechnianie i kopiowanie jej w jakikolwiek sposób.